1.OWS - I. otewřená wandristická skupina

Prehistorie


Zpět na hlavní stránku 1.OWS


Prehistorie skupiny EnRico & Nihil (léta 1992-1997)

V roce 1992 jsme jeli na kole okolo Náchoda, Hronova a města Kudowa Zdrój v Polsku. Další den jsme za 39stupňů Celsia (ve stínu) přejížděli Orlické hory. Z Náchoda přes Dobrošov, Borovou, Olešnici v O.h., Deštné v O.h., Zdobnici, Rokytnici v O.h., Kunvald, Klášterec n.O. na Pastvinskou přehradu.

V roce 1993 jsme vyjeli z Jihlavy a přes Telč, Jemnici, Moravské Budějovice, Jaroměřice nad Rokytnou, Zálesí, Štítary a Vranov jsme se po 3 dnech dostali do Znojma.

V roce 1995 jsme vyrazili z Mladkova, navštívili pevnost Bouda a přes Králíky vyšplhali na Králický sněžník. Po hřebenu Rychlebských hor jsme se třetího dne dostali do města Javorník.

V roce 1996 jsme po pět dnů, ve složení EnRico, Fofran a Nihil, putovali podél řek Vltavy a Sázavy a shlédli množství památek, jimiž tento kraj oplývá. Ve stejném roce jsme také strávili tři týdny pozorováním života na Ukrajině.

V roce 1997 jsme uspořádali 2 čundříky. Druhý týden v červenci - ano, správně, byl to ten povodňový - jsme s Freedomem putovali přes Gory Stolowe u našich polských sousedů a později, v době nádherného babího léta, tentokrát pouze ve stálé konfiguraci, tj. EnRico & Nihil, Nízkým Jeseníkem (Rýmařov, hrad Sovinec, Rešovské vodopády).

Prehistorie Pražské kliky (léta 1994-1997):

Tyto velké letní akce uskutečnili DaveSil, Johny, Olin a Chorche v letech 1994-1997, kdy ještě neměli o EnRicovi s Nihilem ani páru.